Február 1-én a Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnokban megrendezett harmadik sportbálon díjazták a város sportéletében kiemelkedő eredményt elért sportolókat és sportszakembereket.
Az „Év Utánpótlás Leány Sportolója” címet kapta Gaál Dóra, aki a 11.A osztály tanulója.
A többszörös magyar bajnok kitűnő tanuló, a „Magyarország Tehetsége” díj, valamint a „Magyarország Jó Tanulója, Jó Sportolója” díj kétszeres kitüntetettje. Sífutóként részt vett Dél-Koreában, a 2023-as Ifjúsági Olimpiai Játékokon, ahol a középmezőnyben végzett. 2024-ben a Biatlon Téli Országos Bajnokság 6 km-es sprint, és 10 km-es egyéni versenyszámban is 1. helyezést ért el. Dóri a díjátadáson nem lehetett jelen, mert – ahogy arról korábban beszámoltunk – a grúziai Bakurianiban megrendezendő Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon, biatlon sportágban több versenyszámban is rajthoz áll majd. Édesanyja vette át az elismerést.
Az „Év Sportszakembere” címet adományozta a képviselő-testület Lisztik Jánosnak, iskolánk testnevelő tanárának.
Mesterpedagógus minősítő vizsga mellett többek közt íjász oktatói, vízimentői, vízi vándortábor-vezetői, síoktatói és röplabdaedzői oklevelet is szerzett. Az elmúlt 20 évben a gimnázium testnevelési tanszékének munkaközösség vezetője volt, e mellett osztályfőnökként is nagyszerűen megállta a helyét. Vízi- és sítábor szervezőként, oktatóként, röplabdaedzőként, versenyszervezőként, a DSE elnöke és titkáraként rengeteget dolgozott a közösségekért az ott lévő diákokért. A Gyöngyösi Röplabda Sport Egyesületben a röpis lányok imádott edzője, akinek a keze alól több olyan játékos is kikerült, akik később válogatottságig, az NBI-ben való szereplésig jutottak. A Magyar Diáksport Szövetség kezdeményezésére 2024-ben indított Heves Vármegyei szavazáson a „mi kedvenc tesitanárunk” versenyében, Lisztik tanár úr, a 200 fő feletti iskolák jelöltjei között első helyezett lett.
Gratulálunk minden kitüntetettnek, köztük kiemelten azoknak a berzés diákjainknak, akik a Gyöngyösi Atlétikai Klub U17-es labdarúgó csapatának tagjaként az „Év Utánpótlás Csapata” kitüntető címet nyerték el: Gutschker Dennis 10.D, Fodor Áron 10.A, Molnár Zalán 10.C, Bognár Botond 9.A, Szűcs Balázs 11.A, Vernyik Dániel 11.A, Czinkóczi Kristóf 11.C, Nyilas Patrik 11.C.
És szeretettel gratulálunk volt diákunknak, Pernyész Dorottyának, aki az „Év Női Sportolója” lett.
További sikereket kívánunk és büszkeséggel tölt el minket, hogy iskolaközösségünk tagjai kitüntetett sportolóink.
Forrás, kép: Gyöngyös ma